Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się!

wyniki projektu Absolwent

Przede wszystkim stażyści mogą sami wybrać odpowiednie dla siebie miejsce odbywania stażu, my nie łączymy w sztuczny sposób uczestnika z ofertą, jaka do nas spływa. Zależy nam na tym, by pracodawca przed przyjęciem absolwenta na staż sam przeprowadził z nim rozmowę rekrutacyjną, zobaczył, czy prócz wymaganych umiejętności taki uczestnik odpowiada pracodawcy także pod względem cech charakteru i współpraca z nim będzie układała się poprawnie

Więcej >

- Obecnie raczej nie ma kierunku, który może zagwarantować zatrudnienie. Na rynku pracy jest mnóstwo osób, które mają takie same wykształcenie i umiejętności, brakuje tego wyróżnika. Jeżeli pracodawca otrzymuje kilkadziesiąt niemal identycznych CV, to jakie kryterium musi przyjąć, by wyłonić tę jedną, właściwą osobę? – z Marzeną Rogozik, Menadżerką ds. Rekrutacji i Organizacji Stażu w Projekcie „Absolwent” Stowarzyszenia WIOSNA rozmawiamy o tym, jak się wyróżnić na rynku pracy i dlaczego warto czasami przestać być upartym.

Więcej >

Z końcem miesiąca sfinalizowany zostanie projekt „Absolwent idzie do pracy”. Za realizację inicjatywy odpowiadało znane ze SZLACHETNEJ PACZKI Stowarzyszenie Wiosna. O efektywności „Absolwenta” świadczą wyniki – prawie wszyscy jego uczestnicy pracują.

Więcej >