Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się!

Z końcem miesiąca sfinalizowany zostanie projekt „Absolwent idzie do pracy”. Za realizację inicjatywy odpowiadało znane ze SZLACHETNEJ PACZKI Stowarzyszenie Wiosna. O efektywności „Absolwenta” świadczą wyniki – prawie wszyscy jego uczestnicy pracują.

Głównym celem projektu było danie absolwentom kierunków humanistycznych, społecznych i ekonomicznych szansy na zatrudnienie. W „Absolwencie” uczestniczyło 107 młodych mieszkańców Małopolski. 51 osób znalazło zatrudnienie do 3 miesięcy od zakończenia udziału w projekcie, reszta w kolejnych miesiącach.

Nie tylko staże

Oprócz staży, dzięki którym sporo uczestników poznało swojego przyszłego pracodawcę, w trakcie projektu każdy mógł liczyć na indywidualnie dopasowany program:

- W trakcie trwającego prawie dwa lata projektu, uczestnicy przeszli metamorfozę. Większość z nich nie wierzyła w siebie, nie potrafiła nazwać swoich mocnych stron i atutów, uważali, że nie poradzą sobie na rynku pracy – mówi Magdalena Skowrońca, Koordynatorka projektu. - Dzięki dobranym pod kątem indywidualnych potrzeb działań (doradztwo, szkolenia, staże, pośrednictwo zawodowe) oraz dużemu zaangażowaniu uczestników, udało się wyposażyć ich nie tylko w nowe kompetencje i doświadczenie zawodowe, ale również dać przekonanie, że mogą realizować swoje marzenia i poradzą sobie w życiu zawodowym.

O realnej zmianie mówią też sami uczestnicy - 98% osób twierdzi, że udział w projekcie zmienił pozytywnie ich życie i sytuację na rynku pracy. Tym samym zrealizowane zostały założenia projektu.

Zobacz, co o projekcie mówią sami uczestnicy

- Dzięki projektowi, zwłaszcza dzięki warsztatom poznałam talenty, które były ukryte, których nie byłam świadoma – mówi Malwina, która nie tylko poznała swoje mocne strony, ale też sprawdziła się w działaniu.

Projekt w liczbach:

- w projekcie wzięło udział 107 osób

- odbyły się 93 staże (minimalny cel wynosił 70)

- zorganizowano 72 szkolenia zawodowe dzięki, którym uczestnicy wzmocnili swoje kompetencje w danej dziedzinie

- zrealizowano 16 grup szkoleniowych, w których wzięło średnio 12 osób

----

Projekt „Absolwent idzie do pracy. Aktywizacja zawodowa małopolskich absolwentów” był realizowany na terenie Małopolski w terminie od 01.09.2013 – 30.06.2015.