Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się!

Pracodawco, daj szansę absolwentowi!

Zarządzasz ludźmi i potrzebujesz dodatkowej pary rąk do pracy? Chcesz zyskać dobrze wykwalifikowanego pracownika a przy okazji dać szansę rozwoju świeżo upieczonemu absolwentowi? Zgłoś się do projektu Absolwent idzie do pracy i zostań stażodawcą!


Głównym celem organizowanego przez Stowarzyszenie WIOSNA i Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie projektu Absolwent jest przygotowanie młodych ludzi, którzy posiadają  już dyplom studiów wyższych do wkroczenia na rynek pracy. Absolwenci studiów humanistycznych, społecznych i ekonomicznych korzystają ze szkoleń z zakresu komunikacji społecznej i przedsiębiorczości oraz doradztwa zawodowego, dzięki czemu stają się atrakcyjnymi pracownikami.


Zapłacimy za twojego pracownika!

Pracodawca, który zechce zaprosić na staż osobę zaangażowaną w projekt  Absolwent, może wiele na tym zyskać! Przede wszystkim zdobywa pracownika z konkretną wiedzą i umiejętnościami nabytymi nie tylko w toku studiów, ale podczas szkoleń w ramach projektu. Stażodawca nie ponosi kosztów związanych z utrzymaniem pracownika, a podczas 3-miesięcznej pracy stażysta ze środków projektu otrzymuje stypendium, ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zwrot kosztów dojazdu. Dzięki udziałowi w projekcie firma może również poprawić swój wizerunek i zdobyć renomę instytucji zaangażowanej społecznie.

Stażystę może przyjąć każda firma i instytucja z Małopolski bez względu na branżę. Do jej obowiązków należy zapewnienie miejsca pracy dla praktykanta i narzędzi niezbędnych do wykonywania przydzielonych mu zadań a także wyznaczenie opiekuna stażu.

Chcę robić to, co lubię

Filip jest wykształconym, młodym człowiekiem z dyplomem dwóch uczelni w garści, ale nigdzie nie udało mu się znaleźć pracy. – Skończyłem turystykę na AWF, a na UJ przeszkolili mnie do pracy jako manager sportu. Wiem, że w obecnych czasach trudno o dobrą pracę, jest duża konkurencja - podkreśla chłopak.

Sposobów na wyróżnienie się spośród innych dostarcza Absolwent, który poprzez szkolenia z zakresu technik aktywnego poszukiwania pracy i samorozwoju ułatwia wejście na trudny rynek pracy .

– Szukam zajęcia, roznoszę setki CV, ale bez żadnych efektów. Marzę o stażu w klubie Wisły, myślę też o pracy w dużej agencji marketingowej. Wierzę, że Absolwent da mi taką szansę i dzięki niemu będę robił to, co lubię – dodaje Filip.

Więcej informacji znajduje się na stronie  www.absolwent.dzialaj.pl w zakładce „Przyjmij stażystę